kaş ve alın estetiği

          Mesaj Gönderiniz
 
 
 
 
   

Yüz gençleştirmede alın germe ve kaş kaldırma:

Alın germe alındaki yatay çizgilerin ve kaş arasındaki dikey çizgilerin düzeltilmesi ve kaşların kaldırılması için yapılır. Kaş kaldırma alın germe olmadan, sadece kaşların dış yan kısmının kaldırılması için de yapılabilir.

 

Yüz gençleştirmede alın germe ve kaş kaldırma:
Alındaki yatay derin çizgiler, kaşlar arasındaki dikey çizgiler ve kaş düşüklüğü, özellikle kaşın dış kısmının iç taraftan daha aşağıda  olması;  kişiye yaşlanmış, kızgın, yorgun ve üzgün bir ifade verir. Kişi rahat görebilmek için alın kasını devamlı kasar ve alındaki yatay cilt çizgileri derinleşir.
Eğer kaşlarda düşüklük varsa, üst göz kapağı estetiği ile beraber kaşın kaldırılması gerekir. Kaş kaldırılmadan yapılan üst göz kapağı estetiği genellikle yetersiz sonuç verir.
Kaş kaldırma ve alın germe  ile yüzün üst yarısı dinlenmiş, sakin ve ferah bir görünüme kavuşur.
Kaş kaldırma saçın ön çizgisi yan tarafından yapılır. Alın germe ise tüm saç çizgisinden yapılır. İleri yaşlarda, alında derin çizgiler varsa alın germe yapılmalıdır. Genç yaşlarda sadece kaş düşüklüğü sorunsa, kaşın sadece dış kısmının kaldırılması yeterli olur.
Alın germe sonrası saç çizgisi bölgesinde ince bir iz kalır. Bu iz saçlar geriye toplandığında dahi pek belli olmaz. Kaşların sadece yandan kaldırılmasında ise 3-4 cm. lik bir iz saçın içinde kaldığından görünür değildir.
Kaşların düşük olması, özellikle dış tarafın iç taraftan düşük olması kişiye kızgın, yorgun ve üzgün bir ifade verir. Kişi rahat görebilmek için alın kasını devamlı kasar ve alında yatay cilt çizgileri oluşur.
Kaş kaldırma ve gerekli ise alın germe, alın derisindeki derin ve belirgin yatay çizgileri düzelterek kaşları kaldırır. İki kaş arasındaki dikine ve derin çizgi düzelir. Yüzün üst yarısı dinlenmiş, sakin ve ferah bir görünüme kavuşur.
Alın germenin saç ekimi adaylarında fazladan bir faydası vardır. Alın üst bölgesindeki saçsız deriden bir parça çıktığı için, alın daralmış ve saç ekimine ihtiyaç duyulan alan küçülmüş olur. Böylece başın ön ve üstlerinde saç ekimi ile daha fazla yoğunluk sağlanabilir.
Alın germe sonrası saç çizgisi bölgesinde ince bir iz kalır. Bu izi tamamen kamufle etmek isteyen kişilerde 1 yıl sonra bu bölgeye saç akimi yapılarak, iz tamamen yok edilebilir.

Alındaaki cilt çizgileri ve kaşların düşük olması kişiye yaşlanmış, kızgın, yorgun ve üzgün bir ifade verir. Kişi rahat görebilmek için alın kasını devamlı kasar ve alındaki yatay cilt çizgileri derinleşir. Kaş kaldırma ve alın germe ile yüzün üst yarısı dinlenmiş, sakin ve ferah bir görünüme kavuşur.

 

Kimlere alın germe - kaş kaldırma yapılabilir?

Alın germe genellikle 40-70 yaş arası kadın ve erkeklerde yapılır. Kaşları düşük olan kişilerde 20-40 yaşları arasında bile, alın germe yapmadan (genellikle gerekmez) kaş kaldırılması mümkündür.

Alın - kaş estetiği genellikle yzü germe ameliyatıyla beraber total yüz gençleştirme şeklinde yapılır.

 

Alın germe nasıl yapılır?

Günümüzde Dr. Maral'ın da uyguladığı etkili ve kolay teknik saç çizgisi hizasından alın derisini germektir. Saç çizgisinde çok ince bir iz kalır ama bu iz görünmez.

 

Sadece kaş kaldırma nasıl yapılır?

Kişinin yaşına göre alın yan tarafından sadece deri altına konulan dikişlerle veya salın derisini sadece yanlarda gererek kaşlar kaldırılır.

 

İleri yaşlarda, alında derin çizgiler varsa alın germe yapılmalıdır. Genç yaşlarda sadece kaş düşüklüğü sorunsa, kaşın sadece dış kısmının kaldırılması yeterli olur.

Alın germe sonrası saç çizgisi bölgesinde ince bir iz kalır. Bu iz saçlar geriye toplandığında dahi pek belli olmaz. Kaşların sadece yandan kaldırılmasında ise 3-4 cm. lik bir iz saçın içinde kaldığından görünür değildir.

Saçları dökülmüş erkeklerde alın germe sonrası saç ekimi yapılırsa, alındaki ince iz tamamen yok edilebilir.

 

Alın germe sonrası süreç nasıldır?

Alın germe sonrası kolay ve rahattır. Dikişler içerde olduğundan alınmaları gerekmez. Alındaki sargı ertesi gün açılır. Banyo hemen yapılabilir. Bir haftada tam iyileşme olur.

 

Yurtdışı - şehirdışı hastalarımıza:

Alın germe sonrası hastanede yatış 1 gün, İstanbul'da kalış 3-4 gündür.

Yüz germeyle birlikte olursa; İstanbul'da kalış 7-8 gündür.

Alın germe, ve diğer yüz gençleştirme fiyatlarımızı öğrenmek için, lütfen bizi arayınız.

 

 

 

 

 
 
ANA SAYFA BURUN ESTETİĞİ MEME ESTETİĞİ VÜCUT ESTETİĞİ YÜZ ESTETİĞİ KULAK ESTETİĞİ SAÇ EKİMİ
© 2011 Maral Klinik
Web Tasarımı: Teknet Tasarım
Çarşı Caddesi, No: 31/D, 1.Levent, İSTANBUL
Tel: +90 212 270 12 12      Gsm: +90 532 582 17 73       E-mail: info@maralklinik.com